Laserowa korekcja wzroku metodą Lasek od 999 zł i więcej opcji w Visum Clinic

Zabieg laserowej korekcji wzroku pozwala na powrót do pełnego funkcjonowania. Polecany jest osobom z wadą wzroku, które nie chcą lub nie akceptują noszenia okularów czy soczewek kontaktowych. Jest on szczególnie polecany osobom aktywnym, uprawiającym sporty ekstremalne (np. nurkowanie, skoki spadochronowe), jazdę na rowerze czy motocyklu a także dla służb mundurowych m.in. policji, wojskowych, strażaków, lotników. To także propozycja dla kobiet, którym okulary przeszkadzają w wypracowanym wizerunku lub w codziennej pracy, np. modelki czy stewardesy.

Laserowa korekcja wzroku pozwala na likwidację wady wzroku: krótkowzroczności do -10 dioptrii, dalekowzroczności do +5 dioptrii oraz astygmatyzmu do 5 dioptrii (pozwala również na korekcję wad mieszanych).


Tylko dla klientów Groupon – Bezpłatna kwalifikacja do zabiegu

Na badania kwalifikacyjne składają się następujące badania okulistyczne:

 • badanie wzroku z aberracjami wyższego rzędu
 • refraktometria przed i po cykloplegii
 • keratometria (pomiar krzywizny rogówki)
 • topografia rogówki (mapa rogówki)
 • pachymetria (pomiar grubości rogówki)
 • pomiar wielkości źrenicy
 • tonometria (badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego)
 • biomechanika rogówki
 • badanie śródbłonka rogówki
 • perymetria (badanie pola widzenia)
 • gonioskopia (badanie kąta przesączania)
 • ocena przedniego odcinka oka
 • badanie dna oka
 • tomografia siatkówki oka (badanie OCT)

Przed badaniem kwalifikacyjnym:

Pacjenci stosujący soczewki kontaktowe powinni zaprzestać ich noszenia na kilka tygodni przed planowanym badaniem oraz zabiegiem w zależności od rodzaju soczewek:

 • miękkie soczewki kontaktowe – zaprzestanie noszenia na 2 tygodnie przed badaniami kwalifikacyjnymi
 • soczewki toryczne lub RGP – zaprzestanie noszenia na 3 tygodnie przed badaniami kwalifikacyjnymi
 • twarde soczewki kontaktowe – zaprzestanie noszenia na 4 tygodnie przed badaniami kwalifikacyjnymi

W trakcie badań kwalifikacyjnych:

 • zostanie przeprowadzony wywiad z pacjentem, podczas którego należy poinformować lekarza o aktualnym stanie zdrowia, przeszłych i obecnych badaniach oraz o stanie zdrowia oczu, wszystkich przyjmowanych lekach, włączając leki bez recepty i leki, na które pacjent może być uczulony,
 • lekarz przedyskutuje z pacjentem czy jest odpowiednim kandydatem,
 • lekarz wskaże jakie jest ryzyko, efekty i alternatywne rozwiązanie dla laserowej korekcji wzroku,
 • co należy oczekiwać przed, w czasie i po zabiegu – obowiązki pacjenta (co powinno się, a czego nie) przed, w czasie i po operacji

Czas pobytu w klinice: ok. 2 godz.

Osoby, które nie zakwalifikują się do zabiegu wybraną metodą mogą zostać przekwalifikowani do innej metody. Jeżeli jednak z przyczyn medycznych nie zakwalifikują się do żadnej z metod – odzyskają pełen zwrot wpłaconych należności.


Wybierz 1 z 6 opcji

 • 999 zł za laserową korekcję wzroku metodą Lasek/PRK na 1 oko
 • 1998 zł za laserową korekcję wzroku metodą Lasek/PRK na 2 oczu
 • 2599 zł za laserową korekcję wzroku metodą EBK/TransPRK na 1 oko
 • 5399 zł za laserową korekcję wzroku metodą EBK/TransPRK na 2 oczu
 • 2899 zł za laserową korekcję wzroku metodą FemtoLASIK na 1 oko
 • 5999 zł za laserową korekcję wzroku metodą FemtoLASIK na 2 oczu

Opis metod

Lasek/PRK – to powierzchowne metody laserowej korekcji wady wzroku. Po odsunięciu nabłonka z powierzchni rogówki następuje korygowanie wady wzroku za pomocą lasera excimerowego Mel 90. Dla tych metod okres rekonwalescencji jest wydłużony, ze względu na zachodzące procesy regeneracyjne. Dodatkowo, możliwe są odczuwalne dolegliwości bólowe oraz dyskomfort w pierwszych dniach po zabiegu. Satysfakcjonująca jakość widzenia jest wydłużona w czasie.

EBK, TransPRK – to ulepszone metody powierzchowne, które charakteryzujące się szybszą rekonwalescencją oraz mniejszymi dolegliwościami jak po zabiegach typu Lasek/PRK,

 • EBK – zabieg polega na usunięciu nabłonka przy użyciu multi ostrza EpiClear, nie naruszając warstwy Bowmana.

 • TransPRK – usunięcie nabłonka przy pomocy lasera. Odczuwanie dolegliwości po zabiegu to ok. 2-4 dni. Poprawa widzenia jest szybsza niż w przypadku zabiegu PRK czy Lasek.

FemtoLASIK– najczęściej wykonywana metoda laserowej korekcji wzroku na świecie, ze względu na skuteczność, bezpieczeństwo oraz szybką rekonwalescencję. Wykonywana jest przy wykorzystaniu lasera femtosekundowego VisuMax oraz lasera excimerowego Mel 90. Dodatkowe zastosowanie aberrometru niweluje wady wyższego i niższego rzędu, znacznie poprawiając rezultaty zabiegu.


Informacje o zabiegu

Metoda dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Podstawą jej doboru są szczegółowe badania kwalifikacyjne do operacji przez specjalistę chorób oczu. Zbierane są takie informacje jak m.in. wielkość i typ wady wzroku, grubość rogówki, aberracja wyższego rzędu, wiek, wymagania i preferencje pacjenta. Dopiero po dokładnym badaniu kwalifikacyjnym można określić jaki zabieg będzie odpowiedni.

 • zabieg trwa kilkanaście minut
 • wykonywany jest w znieczuleniu kroplowym
 • precyzja wykonania zabiegu
 • krótki okres rekonwalescencji – pacjent tego samego dnia wraca do domu
 • już następnego dnia pacjent widzi wyraźną poprawę ostrości widzenia

Zabiegi laserowej korekcji wzroku w Visum Clinic wykonywane są nowoczesnymi laserami: excimerowym MEL®90 oraz femtosekundowym VisuMax®. Urządzenia te wykorzystują wiązkę promieniowania, która doprowadza do usunięcia mikroskopijnej warstwy rogówki, co sprawia, że jej krzywizna ulega zmianie.

Laser VisuMax charakteryzuje się wyjątkową precyzją cięcia, niezrównaną prędkością i delikatnością, dzięki czemu jest odpowiednią platformą dla chirurgii refrakcyjnej. Z kolei, laser excimerowy MEL 90 umożliwia szybkie i bardzo precyzyjne zabiegi. Wraz z laserem VisuMax tworzy zintegrowaną platformę pozwalającą na wykonanie zabiegu korekcji wzroku.


Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu są takie schorzenia jak np. jaskra, stany zapalne przedniego odcinka oka, nasilone alergie, zaćma, odwarstwienie siatkówki, oczopląs itp. Również okres ciąży i karmienia piersią uniemożliwia wykonanie laserowej korekcji wzroku.


Rodzaje wad wzroku:

Krótkowzroczność (Miopia) – występuje w sytuacji, kiedy wpadające do oka promienie świetlne nadmiernie się załamują i są ogniskowane przed siatkówką. Długość oka krótkowidza może być większa od standardowej, w wyniku tego obraz nie jest ogniskowany w sposób prawidłowy na siatkówce. Wada ta powoduje zamazany obraz obiektów znajdujących się w dużej odległości.

Nadwzroczność (dalekowzroczność) – wada występuje w sytuacji kiedy rogówka jest zbyt płaska lub oko jest zbyt krótkie. Sprawia to, że dostające się do oka promienie świetlne nie załamują się w wystarczającym stopniu, aby skupić się na siatkówce. Zamiast tego postrzegane obrazy skupiają się za siatkówką.

Astygmatyzm – to wada wynikająca z występowania nieprawidłowego ogniskowania obrazu na skutek zmian krzywizn rogówki, czyli tzw. niezborność. Widziany przez astygmatyka obraz jest niewyraźny, zamglony w różnych osiach widzenia. Bardzo często astygmatyzm występuje przy krótkowzroczności lub nadwzroczności. Zabieg laserowej korekcji wzroku pozwala na wyrównanie krzywizny rogówki i prowadzi do skupiania się promieni świetlnych w jednym punkcie, na siatkówce.


W skrócie

Sposób na likwidację wady wzroku: krótkowzroczności do -10 dioptrii, dalekowzroczności do +5 dioptrii, astygmatyzmu do 5 dioptrii

Groupon ważny przez 3 miesiące od daty zakupu i dostępny po zakupie w zakładce Moje groupony.
Ograniczenia: 1 osoba może kupić maks. 2 groupony, ale wykorzystać maks. 1 groupon, a 1 przekazać jako prezent. Oferta wyłączona z kodów promocyjnych Groupon.
Dodatkowe informacje: po przybyciu pokaż groupon na urządzeniu mobilnym lub wydrukowany. Kwalifikacja do zabiegu – bezpłatna. Możliwość wymiany grouponu na voucher prezentowy. Osoby, które nie zakwalifikują się do zabiegu wybraną metodą mogą zostać przekwalifikowani do innej metody. Jeżeli jednak z przyczyn medycznych nie zakwalifikują się do żadnej z metod – odzyskają pełen zwrot wpłaconych należności.
Sprawdź dostępne terminy i rezerwuj tel. 17 86 72 600 z podaniem kodu zabezpieczajacego.
Sprawdź przed zakupem: najczęściej zadawane pytania i warunki korzystania. Szczegóły oferty znajdziesz w jej opisie.

1800 zł od 999 zł
Rabat w wysokości: 44%
Oszczędzasz: 801 zł
Oferta ważna do: bezterminowo
Oferta z: Groupon
Przejdź do oferty
ul. Litewska 4B/ 11, 35-302 Rzeszów

Strona firmowa