Wstępny kurs pilota z 15-minutowym lotem samolotem ultralekkim za 399 zł i więcej w Moto-Lot DG


Szczegóły:

 • czas lotu:
  • wstępny kurs pilota – 1 godz. (45 min. teorii + 15 min. lotu po szkolnym kręgu)
  • wstępny kurs pilota Plus – 2 godz. (75 min. teorii + 45 min. lotu po szkolnym kręgu i do strefy pilotażu podstawowego)
 • termin lotów w Toruniu z EPTO: 05.09.2021 do 28.10.2021
 • termin lotów w Łeba-Nowęcin: od 01.07.2021 do 25.08.2021

Przebieg kursów:

Podczas kursu, instruktor wytłumaczy procedury działania i szkolenia (w Toruńskim Ośrodku Szkolenia Lotniczego MOTO-LOT DG) oraz pokaże i omówi będące w dyspozycji ośrodka szkoleniowe statki powietrzne.

Część teoretyczna obejmuje:

 • zapoznanie się z ogólnymi zasadami lotu oraz z ich wykonywaniem,
 • zapoznanie się z budową samolotu UL/motolotni, z przeznaczeniem zabudowanych pokładowych przyrządów i urządzeń,
 • poznanie zasad działania sterów oraz przepisów i zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania omawianych czynności lotniczych.

Część praktyczna obejmuje:

 • minimum kilkunastominutowe zapoznanie z wybranym statkiem powietrznym, m.in. przegląd przedlotowy, zaznajomienie się z kabiną i obowiązującymi procedurami, zajęcie miejsca w kabinie i jej opuszczanie, niebezpieczne sytuacje i procedury awaryjne, uruchomienie silnika i urządzeń pokładowych z omówieniem ich działania i zastosowania, próba silnika, wyłączenie silnika i urządzeń,
 • poznanie procedur: kołowania, od i przylotowe, zajęcia i zwolnienia pasa startu i lądowania, zakończenia lotu i czynności lotniczych.

Następnie kursant odbędzie kilkudziesięciominutowy lot lub serię lotów z instruktorem samolotem ultralekkim, podczas których na bieżąco przedstawi, omówi i wyjaśni poszczególne elementy lotu oraz skoryguje błędy przy jednoczesnym unikaniu nieuzasadnionego ryzyka.

Podczas lotu oprócz analitycznej obserwacji wskazań przyrządów pokładowych i otoczenia, bedzie można doświadczyć wspólnego i samodzielnego sterowania (pod kontrolą instruktora) oraz posłuchać rzeczywistej lotniczej komunikacji radiowej.


W skrócie

Okazja by opieką doświadczonego pilota spróbować samodzielnego sterowania samolotem ultralekkim

Maks. waga uczestnika: 100 kg. Wymagana rezerwacja z min. 24-godz. wyprzedzeniem Oferta obowiązuje w wybranych lokalizacjach. Sprawdź dostępne terminy i rezerwuj tel. 601 690 571. Osoby poniżej 18 lat, muszą mieć pisemną zgodę opiekuna lub rodzica. Realizacja oferty zależna od warunków atmosferycznych. Podczas rezerwacji należy podać kod zabezpieczający. Limit grouponów do wykorzystania na 1 osobę: 2. Limit grouponów, które dodatkowo można przekazać jako prezent: 1. Groupon ważny przez 12 mies. od daty zakupu i dostępny od razu po zakupie w zakładce Moje groupony. Po przybyciu pokaż wydrukowany groupon.
od 399 zł
Oferta ważna do: bezterminowo
Oferta z: Groupon
Przejdź do oferty
ul. 4 Pułku Lotniczego 17, 87-100 Toruń
ul. Łebska, 84-360 Łeba - Nowęcin

Strona firmowa